top of page
  • Ediyta

City break in Rome: Places you have to see

Italy is definitely my happy little planet. Delicious food, friendly people and breathtaking views – these are just some of the attractions that the country located on the Apennine Peninsula has to offer. Even though, I’m trying to travel as often as possible and each time I’m choosing to discover a new place, there is one special city, that I could always buy a one-way ticket to, without even thinking. A place that I always miss and I have a dream to live in the future. This city is Rome.


Three days ago, I came back from a family trip to the Eternal City. It was just amazing as always, because nobody can be disappointed by Rome (maybe except my mum, that was complaining about the rubbish lying on the streets haha). I have honestly never met a person in my life, that wouldn’t like that city. It also feels to me, that I will never get bored of going to the same places over and over again. In this post, I wanted to show you places you HAVE TO see, while visiting the Eternal City.


-----


Włochy to definitywnie moja mała, szczęśliwa planeta. Wyśmienite jedzenie, przyjaźni ludzie oraz zapierajacy dech krajobraz - to tylko niektóre z atrakcji, jakie ma do zaoferowania kraj znajdujacy się na Półwyspie Apenińskim. Pomimo tego, że staram się podróżować tak często jak tylko mogę oraz za każdym razem próbuję odkrywać coraz to nowe miejsca, jest na świecie jedno szczególne miasto, do którego w każdej chwili, bez zastanowienia, mogłabym kupić bilet w jedna stronę. Miasto, za którym tęsknię w zimne jesienne wieczory. Miasto, w którym planuję zamieszkać w niedalekiej przyszłości. Tym miastem jest Rzym.


Trzy dni temu, wróciłam z rodzinnego wyjazdu do stolicy Włoch. Jak za każdym razem, było fantastycznie. Jeszcze nie spotkałam w życiu osoby, która byłaby zawiedziona tym miastem (no może oprócz mojej mamy, która narzekała na śmieci leżace na ulicach haha). Co więcej, wydaje mi się, że sama nigdy nie będę znudzona odwiedzaniem w kółko tych samych rzymskich zakatków. W tym poście, chciałabym Wam pokazać miejsca, które bez dwóch zdań musicie odwiedzić udajac się do Wiecznego Miasta.1. Colosseum - Koloseum

2. Trevi Fountain - Fontanna di Trevi

3. Spanish Steps/ Piazza di Spagna - Schody Hiszpańskie/ Plac Hiszpański

4. Trastevere - Zatybrze

5. Vatican City - Watykan

6. Piazza Venezia/ Forum Romanum - Plac Wenecki/ Kapitol/ Forum Romanum

bottom of page